Meny
Meny

Data Scientist

Oslo SATS Servicekontor Søknadsfrist: 23.10.2021

"We Make People Healthier and Happier". Når du jobber i SATS er din viktigste oppgave å inspirere og motivere mennesker med positive utfordringer, store som små. Vi skal bidra til å gjøre trening til en god vane, og dermed gjøre vårt for å takle en av de største helseutfordringene i vår tid. Som en del av laget vårt blir også du gitt utfordringer. Her kan du utvikle dine evner og jobbe mot å bli den beste versjonen av deg selv. Vi vil bidra til din vekst, slik at du skal kunne utforske de mange karriereveiene hos oss. SATS er Nordens største treningskjede med 250 treningssentre, rundt 650 000 medlemmer og 9 000 medarbeidere. Vi gir oss ikke der og har ambisjoner for videre vekst. Vi har en spennende tid foran oss, og ønsker deg velkommen med på reisen.

Vi søker Data Scientist til vår Data & Insights avdeling

Er du lidenskapelig opptatt av data og vet hvordan data skal kvernes for å løse store og komplekse utfordringer? Kan du veien fra exploratory til predictive/prescriptive analytics? Da er det nettopp deg vi trenger.

I denne rollen får du mulighet til å jobbe med spennende data, den nyeste teknologien og ta ansvar for hvordan vi skal drive frem et fremtidsrettet data science miljø i SATS. I tillegg vil du få leveranseansvar for modellutvikling og avansert analyse mot våre produkter og kanaler.  

Vi søker deg som kan se det store bildet, bryte det ned i konkrete leveranser og utføre det teknisk både innenfor ML modellering og tradisjonelle analyser. Som Data Scientist vil du få muligheten til å utfordre det etablerte ved å fremme ideer, legge plan og gjennomføre prosjekter som kan hjelpe våre medlemmer i reisen mot å bli «healthier and happier». Du vil bli del av en avdeling i vekst, og ha et tett samarbeid med data engineers, analytikere og produktutviklere.

Vi mener data er nøkkelen som skal gi våre nåværende og fremtidige medlemmer bedre treningsopplevelser og helse. Ta sats og hjelp oss mot en data-dreven fremtid!

Slik kan du være med å gjøre en forskjell

Vi ser etter deg som er en ambassadør for data og fremmer viktigheten av ML og avansert analyse. Du tør å vise din lidenskap til faget og inspirerer andre. 

 • Du vil utvikle tekniske leveranser ved hjelp av ML modeller, avansert analyse eller andre tradisjonelle dataleveranser.  
 • Du kan forklare komplekse modeller, spørringer og EDA innhold til ikke-tekniske personer
 • Du tar eierskap til vår data science platform og utvikling av denne
 • Du er en mentor for andre i teamet innenfor Data Science faget
 • Du er ikke være redd for å bygge sine egne datasett og har teknisk kompetanse til å gjennomføre dette
 • Du skriver og vedlikeholder god og strukturert dokumentasjon
 • Du setter deg raskt inn i eksisterende løsninger og utfører/foreslår forbedringer
 • Du er ikke redd for å ta tak i andre ikke-data science relaterte oppgaver

Er dette en god beskrivelse av deg?

 • Du har solid erfaring med å planlegge, utvikle og produksjonsette ulike tjenester som prediksjonsmodeller, anbefalingssystemer og/eller optimering. (Her er det viktigere med hva du har gjort enn hvor mange år du har jobbet med det)
 • Du åpner heller Jupyter enn Word for å skrive et dokument (Python er mye brukt hos oss!)
 • Du har erfaring med Azure/AWS/GCP, og har du kjennskap til Azure ML Studio erdet en bonus
 • Du forstår viktigheten av å kommunisere resultater til ulike målgrupper, og du har en ærlig tilnærming på når det er riktig å bruke ML/DS og når det ikke er det
 • Du elsker å lære bort og få med andre i teamet på utvikling og kompetanseheving
 • Du skriver komplekse SQL spørringer som det skulle vært ditt eget morsmål
 • Vi håper jo selvfølgelig at du elsker trening og at du blir inspirert av vår visjon om å gjøre andre healthier and happier
 • Du identifiserer deg med våre verdier: Members first – Accountable – Professional - Extraordinary

De beste grunnene til å bli med på laget

Som ansatt i SATS bidrar du til å gjøre mennesker "healthier and happier". Du er med på å hjelpe enkeltmennesker til et bedre liv, til å realisere et mål, eller kanskje til å gjennomføre en drøm. Det er dette som gjør at vi i SATS trolig har en hyggeligere og mer meningsfylt arbeidsdag enn mange andre. I tillegg får du:

 • Muligheten til å jobbe med et viktig og spennende produkt i stadig utvikling som bidrar til å gjøre andre mennesker sunnere og gladere!
 • Jobbe i et team med engasjerte og kompetente kollegaer på tvers av Norden, med stort fokus på læring og utvikling
 • Gratis tilgang til alle våre 250 treningssentre og 15% avslag på PT-timer og andre tjenester som vi tilbyr
 • Konkurransedyktig lønn

Arbeidssted for stillingen er på SATS hovedkontor i Nydalen, Oslo og du vil rapportere til Nordic Business Analytics Manager.

 

Kontakt:
Markus Nyland, Nordic Business Analytics Manager
markus.nyland@sats.no