Meny
Meny

Personlig trener-ansvarlig SATS Bislett

Oslo SATS Bislett Søknadsfrist: 30.01.2022

Når du jobber i SATS er din viktigste oppgave å inspirere og motivere mennesker med positive utfordringer, store som små. Vi skal bidra til å gjøre trening til en god vane, og dermed gjøre vårt for å takle en av de største helseutfordringene i vår tid. Som en del av laget vårt blir også du gitt utfordringer. Her kan du utvikle dine evner og jobbe mot å bli den beste versjonen av deg selv. Du vil få tilgang til våre kurs og sertifiseringer via SATS Academy. Vi vil bidra til din vekst, slik at du skal kunne utforske de mange karriereveiene hos oss. SATS er Nordens største treningskjede med 250 treningssentre, rundt 650 000 medlemmer og 9 000 medarbeidere. Vi gir oss ikke der og har ambisjoner for videre vekst, både i Norden og resten av Europa. Vi har en spennende tid foran oss, og ønsker deg velkommen med på reisen.

Vi søker en erfaren Personlig trener som ønsker utvidet ansvar som PT-ansvarlig for PT-teamet på SATS Bislett

Har du lyst til å bidra til å bekjempe en av de største helseutfordringene i vår tid? Det er det vi gjør i SATS ved å inspirere våre medlemmer, og dermed gjøre dem sunnere og gladere. Du vil jobbe i et team sammen med energiske kolleger, og få muligheten til å vokse både faglig og personlig. Søknadene vil bli håndtert fortløpende.

Slik kan du være med å gjøre en forskjell:

I denne rollen er du ansvarlig for å motivere og lede sentrets Personlige Trenere (i dag 12 PT'r) gjennom effektiv ledelse i samsvar med SATS sine retningslinjer. Du har personalansvar for sentrets PT-team, herunder rekruttering, opplæring og oppfølging (estimert 7,5 timer per uke). Du vil også selv arbeide som Personlig Trener og sammen med dne team levere de beste produktene og den beste servicen til medlemmerne.

Du har overordnet ansvar på sentret når Senterleder og Assisterende Senterleder ikke er til stede – «Manager on duty».

Er dette en god beskrivelse av deg?

 • Du har minimum ett års utdanning som Personlig Trener (60 studiepoeng eller tilsvarende). PT-studier som ikke gir studiepoeng, men som tilsvarer ett år i omfang, er også godkjent.
 • Du har alternativ, for PT-yrket, relevant utdanning som f.eks. bachelor idrett, fysioterapi, psykologi/coaching, etc. (alle kandidater uansett utdanning, må gjennomgå et grundig intervju inklusive en praktisk audition).
 • Du liker å lede andre og er flink til å holde teamet fokusert på målene.
 • Du har gode kommunikasjonsevner, og har en sosial tilnærming til andre mennesker.
 • Du liker salg, er resultatorientert og motiveres av måloppnåelse.
 • Du er teamorientert og omtenksom, støttende og behagelig på en coachende måte.
 • Du er nøye med å følge prosedyrer, du respekterer regler og retningslinjer.
 • Du arbeider målrettet med ditt team og med dine kunder, og holder du deg til enhver tid oppdatert på SATS sine produkter.

De beste grunnene til å bli med på laget:

 • SATS har lang erfaring med å tilby PT-tjenester, og tilbyr trygge rammer hvor sosiale velferdsgoder er ivaretatt.
 • Du blir en del av et kompetent og profesjonelt team som heier hverandre frem og hjelper hverandre å lykkes.
 • Du og teamet har en unik tilgang til potensielle kunder gjennom senterets medlemsmasse.
 • Du får jobbe med et svært viktig og spennende produkt i stadig utvikling.
 • Du får gode utviklingsmuligheter gjennom vårt interne utdanningstilbud, SATS Academy.
 • Som PT i SATS får du jobbe med vårt introduksjonsprogram PT Start. En PT skal hjelpe alle medlemmer å komme i gang med treningen, og bidra til å etablere gode treningsvaner. Å jobbe med PT Start er den perfekte inngangsport til å lykkes som PT.

Som PT i SATS er du med på å gjøre en samfunnsmessig viktig jobb. Du er med på å hjelpe enkeltmennesker til et bedre liv, til å realisere et mål, eller kanskje til å gjennomføre en drøm. Det er dette som gjør at vi i SATS trolig har en hyggeligere og mer meningsfylt arbeidsdag enn mange andre.

Litt tall og fakta

SATS er Nordens største treningskjede med 250 treningssentre, rundt 650 000 medlemmer og 7 500 medarbeidere. Vi gir oss ikke der og har ambisjoner for videre vekst, både i Norden og resten av Europa. Vi har en spennende fremtid foran oss, og ønsker deg velkommen med på reisen.

Kontakt:
Pieter Wahl, Senterleder
pieter.wahl@sats.no